3D İç Mimari Görselleştirme

Çoğunlukla görsellik açısından dikkat edilmekte olan husus binaların dış görünümüdür oysa ki görsel mimariyi hak eden esas mekanlar hiç kuşkusuz ki bütün bir yaşamı içerisinde geçirdiğimiz iç mekanlardır. Bu mekanları zevklerimize göre düzenlediğimiz takdirde hem görsellik açısından hemde uygun yaşam ortamımızı oluşturmamız adına bize oldukça avantaj sağlamaktadır. Genellikle kişiler arasında değişkenlik göstermekte olan zevkler, iç mekanlarında farklı farklı dizayn edilmesine yol açmaktadır. Geçmişten günümüze gelişme göstermekte olan her olgu gibi iç mekan düzenleme gereçleride giderek gelişme gösteren ürünler arasındadır. İç mekanlarınızın duvarlarında yapılan düzenlemeler geçmişte yanlızca tek renk olan yada hafif desenli duvar kağıtları ile yapılırken, şimdilerde yerini 3D olarak adlandırdığımız 3 boyutlu görsel grafik tasarımlarına bırakmıştır. Uygulandığı alanlara çok değişik bir hava katan, üzerinde yer alan resim ve objelerin içerisinde var olduğunuz izlenimi uyandıran bir dekor çeşididir.

 

 

3D İç Mimari Görselleştirme Firmaları

Bilgisayar ortamında yapılmakta olan bu görselleştirme işleminde yapılacak olan işlem gerçeğine en yakın grafiklere sahip olabilmektedir. Anlatımı kadar basit olmayan bu durum için alanında uzman kişiler tarafından ele alınarak yapılması gerekmektedir. İç mimarlık mesleğini kendine ilke edinmiş olan kişiler tarafından uygulanmakta olan bu yöntem ilgili görseli talep eden kişilerin istekleri doğrultusunda, 3D görselini kullanılacak alana ait boyut ve ebatlara uygun niteliklerde hazırlayarak, bağlı bulunduğu firmaya ait montaj elemanlarınca ilgili alana uygulanmasını sağlamaktadır. Günümüzde görsellik açısından oldukça güzel bir görünüm elde edilen bu dekor ürününe talebin giderek artması, doğru orantılı olarak bu alandaki karlılık payının artmasına ve bunu fark eden firmalarında bu alana yönelmesine neden olmuştur. Şimdilerde ülkemizde firma sayısı oldukça artış göstermekte olan bu iş alanı en favori meslek gurpları arasında yer almaktadır.

Böylelikle iç mimarlık mesleği alanında yeni bir tredn ortaya çıkmış olmaktadır. Hem iş alanı bakımından iç mimarlık mesleğini ortaya çıkartan hemde uygulanan farklı dekorlar ile görselliğe damga vuran mimari çeşitleri arasında yerini almaktadır. Bütün bu nedenler her geçen gün kullanım talebinin artmasına neden olmaktadır.