3D Mimari Proje Fiyatlandırması

3D mimari proje çizimleri her inşaat firmasının ve buna benzer şirketlerin ihtiyacı olan bir projedir. Fakat proje çizilmeden önce akla takılan tek soru fiyatlandırmanın nasıl olduğudur. 3D mimari modelleme fiyatlandırması çizimlere göre ve enlem boylam hesap edilerek yapılır. Modelleme fiyatları sadece Türkiye üzerinden olmadığı için dolar birimiyle anlatmak daha makul olacaktır.

Genellikle bu işe yeni başlayan kişilerin 500 dolar civarlarında çalışması daha uygundur. Yeni başladığınız için fiyat profesyonellere göre daha az olması normal karşılanmalıdır. Rusya ülkesinde ise genellikle 600 ile 800 arasında fiyatlar oynamaktadır. Bunun sebebi ise şirkete göre değiştiğinden dolayıdır. Amerika’da ise 3d modelleme fiyatı saat başına göre verilir. Fiyatı ise 15 ile 20 dolar arasında oynamaktadır.

 Ülkelere Göre 3D Proje Fiyatı

Zamanla kendinizi profesyonel bir hale getirdiğinizde bu fiyatlar daha uçuk olacağından emin olabilirsiniz. Bahsettiğimiz rakamlar iki katına çıkabilir yani 1200 ile 1500 dolar arasında bir fiyatla anlaşabilirsiniz. Tekrardan Amerika ise saat başına 100 dolar gibi bir fiyat vermektedir. Maaşlar genellikle 3d mimari görselleştirme üzerinden verilmektedir. Tasarım konusunda ne olursa olsun maaşa bir etki yansımamaktadır. Bağımsız çalışan bir 3d mimari modelleme işçisiyseniz, metre kare hesap edilerek kare başına 3 ile 6 dolar arasında bir fiyat oynaması vardır. Bu da çizdiğiniz projenin kalitesine göre değişmektedir. Bunların yanı sıra 3d modelleme tasarımını da yapıyorsanız kare başına 15 ile 20 dolar almanız mümkündür. Bağımsız bir işçi ise 60 ile 100 dolar arasında 3d mimari görselleştirme projesini gerçekleştirebiliyor.

 3D Animasyon Fiyatlandırması

Animasyon fiyatlandırması diğerlerine göre biraz daha farklılık gösterebiliyor. Saat veya metrekare başında değil de dakika veya saniye üzerinden hesaplandığını söylememiz doğrudur. Fiyat konusunda ise verilen işin nasıl istendiğine göre bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer karakter olayı varsa belirlenen fiyatın üzerinde yani en az 100 dolar veya fazlası istenilebilir. Fakat belirli derecede animasyon projesi isteniyorsa 25 dolar gibi fiyatlara rastlamanız mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle fiyat konusunda belli bir durum yoktur. Kişinin istedikleri ve metre kareler gibi birçok faktör hesaplanarak fiyat hesaplanmakta.