3D Modellemeler Faydalı Mıdır?

3D mimari modelleme ile gerçek fotoğraftan ayırt edilemeyecek kalitede, tasarımcının yaratıcılığına bağlı olarak uygun fiyata görseller hazırlatmak mümkündür. Projelerin, gerçeğe dönüştürülmeden önce taslağı hazırlanarak, potansiyel müşterilerine sunulması 3d modelleme sayesinde gerçekleştiriliyor. Piyasada bu konuda oldukça uzmanlaşmış kaliteli hizmet veren firmalar bulmak mümkündür.

 3d Reklam İle Bir Adım Önde Olun

Bir proje için 3d mimari modelleme çalışması yaptırmak, iş bitiminde nasıl bir görsel ile karşılaşılacağını görmek açısından oldukça önemlidir. Bu sayede firma, müşterilerine satacağı projeyi, görseldeki gibi olacağı taahhütü ile gönül rahatlığıyla pazarlayabilir. Bu bakımdan 3d çalışmalar, inşaat sektöründe, mimarlar arasında, endüstri sektöründe sıkça kullanılmaktadır. 3d çalışmalar, Müşteriye pazarlama yanında firma sahibi içinde faydalıdır.

Üretim aşamasında, ortaya çıkacak ürün veya projenin ne şekilde olacağı baştan görülebilirken, yapılacak değişikliklerin 3d mimari modellemeye uygulanması ile nasıl sonuç alınacağı test açısından yararlı olmaktadır. Eski 3 boyutlu olmayan tasarımlarda böyle bir imkan olamazken, şimdiki yazılım teknoloji ile hemen hemen her şeyin 3 boyutlu tasarımını, projesini en ince detayına kadar yapmak mümkündür. Bu özelliği ile endüstri alanında ve ürün tanıtımında oldukça faydalı çalışmalardır.

 3d Modellemenin Pazarlama ve Üretime Olan Katkıları

Projeniz ile ilgili bir tanıtım filmi hazırladıysanız, 3d modelleme ile hazırlanan görselleri bu tanıtım filmine entegre ederek gerçeğe oldukça benzer sahneler elde edebilirsiniz. Tasarımcıya, aklınızdaki 3d mimari görselleştirme fikrinizi ne kadar iyi anlatırsanız o kadar iyi çalışmalar elde edersiniz. Çünkü 3d modelleme işleri tamamen yapımcısının hayal gücüne bağlıdır. Bir bakıma hayallerin resme dönüştürülme işidir. Tasarımcının bu işteki yeteneği kadar sizin ona hayalinizdeki fikri aktarmanız da oldukça önemlidir.

Bina tanıtımlarında 3D mimari modellemin etkisi

Şirketlerin kendilerini daha iyi anlatmak için hazırlatmak istedikleri tanıtım filmleri için alanında uzman bir ekip ile çalışmak çok önemlidir. Çünkü kaliteli bir tanıtım filmi hazırlamak ancak iyi bir ekiple gerçekleşir. Filmde kullanılacak 3d mimari görselleştirme teknikleri yanında, filme eklenecek efektler, filmin ses kalitesi ve seslendirme işleri de filmin dikkat çekilirliğini arttıracak faktörler arasında olacaktır. Bu bahsettiğimiz işler ne kadar kaliteli yapılırsa, kurumların kendi reklamını yaptığı tanıtım filmleri o kadar ilgi çekici olacaktır.