Mimarlık Tasarım ve Sanat Dünyasında Yaşanan Gelişmeler

Mimarlık tasarım ve sanat dünyasında her geçen gün yeni gelişmeler gündeme geliyor. Tamamı gönüllü yazarlardan oluşan ekibimiz, sizlere bu kategorilerde ideal içerikler sunmak için çalışıyor. Yaklaşık 1 aylık bir süreden bu yana takipçilerimize zaman ayıramadığımız için özür diliyoruz.

Özgün Haberler yeniden sizlerle

Mimarlık sektöründe Türkçe dilinde yayınlar paylaşan mimarihaber.net sitemiz, özgün, niş habercilik anlayışıyla pek çok siteye göre fark yaratıyor. Ziyaretçilerimizi her zaman sitede ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Uzun soluklu ayrılık olmasından dolayı üzgün olsak da yeniden güncel içeriklerle açığı kapatma ve zamanı telafi etme çabası içerisindeyiz. Bunun için elimizden gelen her şeyi de yapacağız.

Ayrı Kaldığımızda Ne Oldu?

Mimarlık sanat, tasarım alanı devamlı gelişen ve güncellenen bir alan… Bu bir aylık ayrı kaldığımız zaman boyunca bu sektörde güncellemeler, Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili bazı tartışmalar, mimarlık çalışmaları gündemin ilk sırasında yer aldı. ayrıca mimarlık gündeminden hiç düşmeyen ve her zaman ilk sırada yer alan yanlış restorasyon uygulamaları da siyasilerin uygulamalarıyla birlikte gündemdeydi. Şehircilik alanında itirafların bulunduğu 1 aylık zamanda yeni düzenlemeler yapılması gerektiği de gündeme geldi. Mimarlık alanındaki modası geçmiş düzenlemelere dair birçok yeni gelişmeler konuşuldu.

Geri Dönerken…

Ayrı kalış sürecinde takipçilerimiz bizi çok motive etti. Bizleri özleyen mesajlar, geri dönerken daha çok heyecan yaşamamızı sağladı. Halil rumuzlu bir takipçimizin yazdığı mesaj da bunun adeta kanıtı niteliğinde:

“Şimdiye kadar sıkılmadan vakit geçirdiğim ve vakit geçirirken de bilgilendiğim nadir Türkçe mimarlık sitelerindensiniz. Elinize emeğinize, kaleminize sağlık… İyi çalışmalar”

Severek yaptığımız mimarlık mesleğimize yönelik, ülke içinde ve dışında yapılan araştırmalar, sitemiz üzerinde paylaşılmaya devam edilecektir. Temel mantığımız, bilgiler paylaştıkça çoğalır düşüncesidir. Öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.